• (70605800)

Banker (4)

Alm. Brand Bank Landsdækkende


Jyske Bank Kalundborg
Jyske Bank Område Center Øst
Nordea Lyngby

Biblioteker (16)

Fredensborg Bibliotek


Fredericia Bibliotek
Frederiksberg Hovedbibliotek
Gentofte Hovedbibliotek
Glostrup Bibliotek
Lemvig Bibliotek
Næstved Bibliotek
Randers Bibliotek
Ringsted bibliotek
Roskilde Universitetsbibliotek
Silkeborg Bibliotekerne
Skive Bibliotek
Stadsbiblioteket i Lyngby
Trekanten - Bibliotek og Kulturhus
Vallensbæk Bibliotek
Varde Bibliotek

Brand og Redning (3)

Agersø Brandstation


Københavns Brandvæsen
Skanderborg Brandvæsen

Butikker (5)

Frederiksborg Centeret


Fridolf XL Byg - Rønne & Nexø
Meding Byggecenter
Profil Optik Glostrup
Superbrugsen Klemmensker

Byer og Borgerforeninger (56)

A/B Margrethehåb - Flemming Seidler


Aktivitetshuset
Aktivitetshuset Bispens Brugerråd
Andelsboligforeningen Bjørnehøjparken
Andelsforeningen Gudhjem Have
Arresølund Seniorfællesskab
Beboerforeningen Hjarnø
Beboerforeningen Holmboerne
Bedsted Sogns Borgerforening
Bjerregrav O. Fussing Beboerforening
Bjørnø beboerforening
Bofælleskabet Jonstrup projektet
Bogø Lokalråd
Borgerforeningen for Skarp Salling og omegn
Borgerforeningen Mols
Bylauget for Kappel og Langø Sogne
Bønnerup og omegns Borgerforening
Centerrådet Hou
Døstrup-Mjolden Borgerforening
En gruppe omkring Løkken Badehotel
Fællesudvalget for Jernved
Føns og Omegns Lokaludvalg
Greve Borgerhus
Grønbjerg-Langelund Lokalråd
Guldborg Fællesråd
Haderup og Omegns Borgerforening
Havndal Borgerforening
Hesnæs Beboerforening
Hjertestartergruppen (Bælum Borgerforening) Plejehjemmet Møllevangen
Hvidbjerg Beboerforening
Højer Lokalråd
Jegindø Borgerforening
Klejtrup Bymidte
Kystparken Kalundborg
Livøs Beboere
Lokalrådet for Kalvehave og omegn/Kalvehave Havn
Lyø Beboer Forening
Omø Beboer-og grundejer forening
Peder Lykke Centret
Projekt 93
Røsnæs Beboerforening
Sejerø Hjertestarter Gruppe
Senior Center Tønder
Servel Borgerforening
Skørping Borgerforening
Svinø Borgerforening
Sønderbo Borgerforening
Taastrup Medborgerhus
Tambohus Bylaug
Tunø Beboerforening
Turistforeningen Han Herred
Turistgruppen i Kramnitse
Tversted Borger- og Turistforening
Vandborg Ferring Fælleshus
Venøboen Beboerforening
Voldby Beboerforening

Campingpladser (2)

Guldager Camping


Løkken Klit Camping

Casinoer (1)

Casino Copenhagen

Dykkercentre og klubber (5)

Dykkerklubben Goblerne


Dykkerklubben Poseidon Als
MC Dykkercenter
Scuba
Undervandsgruppen Posidon

Erhvervsdrivende (64)

Aarhus Tech- Vagt og sikkerhed


Anpartsselskabet af 1.1.2012
Barfoed Group
BASF Danmark
Bestseller
Bianco Footwear
Bilcenter Peer Glad A/S
Blokhus Skudehandel
Cofman A/S
Colliander APS
Danisco
Datea
DHL Express Danmark A/S
DHL Freight
Dialoque A/S
DSB Salg Region København og Sjælland
Egetæpper A/S
Egon Zehner International
Electrolux Laundry
Erik Bjørn Kompagni A/S
Glycom A/S
Hagemann ErfaForum
Hansson & Knudsen A/S Odense
Havndal Bageri
Helpan
ISS Facility Service A/S
Jubo Rustfrit Stål
Jørgen Friis Poulsen A/S
Kalundborg Alm. Boligselskab
Kivex
Kunsten at redde liv
Kursuscenter Lunde
Lego Systems A/S
Lemvigh Muller
Lotex A/S
Lægerne Fisketorvet
Lægerne i Vildbjerg
Mannov A/S
Murerfirma Henrik Carlsen
Møbeltransport DK
Nasdaq Omx
NKT Flexibles
Nordbornholms Røgeri
Nordforbrændingen
Nordic Sugar
Nuema
Offshore Guard Services
Praktiserende Læge Johannes Ravn Christensen
Q Park
Scocska
Skagens Food A/S
Skovly
SR Electrics Aps
Stansomatic A/S
Stouby Multihus
Tandlægecentret Svanen
Terma A/S
The Walt Disney Compagny ApS
Thylander & Compagny
Trafotek
Vald. Nielsen Eftf. A/S
Valdemar Birn A/S
Verdo Energy
We Love People

Fonde (5)

Eksport Kredit Fonden


Fonden Gjerthuset
Lions Club Herning
TrygFonden
Vækstfonden

Forsamlingshuse (4)

Forsamlingshuset Nødebo Kro


Hillerslev Kultur- og Forsamlingshus
Mern Forsamlingshus
Støtteforeningen til Andebølle Forsamlingshus

Forsikringsselskaber (3)

Alm. Brand Bank Landsdækkende


Topdanmark Ballerup
Tryg Forsikring

Geologiske undersøgelser (1)

De Nationale Geologiske Undersøgelser for Danmark og Grønland

Idræts- og Sportshaller (212)

Aabenraa Svømme & Idrætscenter


Aakirkeby Hallerne
Aalestrup Idrætscenter
Albertslund Idrætsanlæg
Alhede Hallerne
Allested -Vejle Hallen
Als Hallen
ARENA MIDT Kjellerup
Arena Syd, Vamdrup Kultur- og Fritidscenter
Augustenborg Hallerne
Bellevuehallerne
Billum Hallen
Billund Idrætscenter
Bjergby Hallen
Bjerringbro Idrætscenter
Blåvandshuk Idrætscenter
Boeslunde Halforening
Bork Hallen
Bramming Kultur og Fritidscenter
Brandrupdam Hallerne
Bredebo Idrætscenter
Brugerrådet for Ahornhallen
Brædstrup Sportshaller
Brøndby Hallen
Brønderslev Hallen
Cuben Christiansfeldt
Dalmose Hallerne
Dalum Hallerne
Det Nationale Hestesportscenter Vilhelmsborg
Det Østjydske Idrætscenter
DGI Byen Herning
DGI Hallen
DGI Huset Århus
DGI-Byen
Dianalund Holberg Hallen
Dronning Ingrid Hallerne
Dybbølhallerne i Sønderborg
Ebberup Hallen
Ebeltoft Idrætscenter
Ejby Hallerne
Errindlev Hallen
Erritsø Hallen
Eskilstrup Hallerne
Faaborg Fritidscenter
Fanø Hallen
Faxe Hallerne
Firhøj Hallen
Frederiksberg Hallen - Sorø
Frederiksberg Hallerne
Frederiksberg Idrætspark
Frederiksborg Centeret
Frederiksværk Hallen
Gassum Forsamlingshus - Aktivitetshus
Gentofte Sportspark
Gigantium
Gislevhallen
Gistrup Idrætscenter
Gladsaxe Sportscenter
Glostrup Fritidscenter
Glostrup Idrætscenter
Glostrup Idrætspark
GOG Håndbold / Gudmehallerne
Grauballe Hallen
Grenaa Idrætscenter
Gribskov Hallen
Grænsehallerne Kruså
Grønbro Hallen
Gullestrup Hallen
Gymnastik og Idrætshøjskolen ved Viborg
Gørding Idræts- og Kulturcenter
Gørlev Hallen
Hadsund Hallerne
Hald Ege Hallen
Hallen i Højby
Hallerne i Asnæs
Hallerne i Vig
Hammel Idrætscenter
Hammelev Hallen
Hammerum Hallen
Han Herred Fritidscenter
Haslev Hallerne
Hedehuset Fritidscenter
Hedensted Centret
Helle Hallen
Helsinge Aktivitets Center
Herlev Hallerne
Hermes Hallerne
Herning Isstadion
Hjallesehallen
Hjarbæk Fjord & Golf Center
Hjortshøj-Egå Idrætsforening / Skærring Hallen
Hobro Idrætscenter
Hollænderhallen Dragør
Horne Lands Hjerteforening Horne Idrætscenter
Hornsyld Idrætscenter
Horslunde Idrætsforening
Humlehøj Hallen
Hundested Hallen
Hærvejshallen
Højen Gymnastik & Idrætsforening
Høng Hallen
Idrætscenter Syd
Idrætscenter Østermarken
Idrætshallerne Bornholm
Idrætssekretariatet
Idrættens Hus
Ishøj Idræts & Fritidscenter
Juelsminde Hallen
Junior Hallen
Jyderup Hallen
Jyllinge Hallen
Kalundborg Hallerne
KFUM Hallerne
KIF Centret
Kildeskov Hallen
Kloster Hallen
Køge Hallerne
Lalandia Centeret
Langeskov Hallerne
Langhøjhallen
Langå Idrætscenter
Lyng Hallen
Mandø Centeret
Mariagerhallen
Maribo Hallerne
Midtfyns Fritidscenter
Munkebo Idrætscenter
Møns Hallerne
Mørkøv Hallen
Nexø Hallen
Nibe Idræts & Kulturcenter
Nordlandshallen
Nordvest Hallen
Nyborg Idræts & Fritidscenter
Nykøbing Sjælland Hallerne
Næstved Hallerne
Nørre Djurs Hallen
Nørre Nebel Idrætscenter
Nørre Snede Hallen
Nørresundby Idrætscenter
Nørup Hallen
Odense Idrætspark
Ommersyssel Hallen
Områdesekretariatet i Tingbjerg
Oppe-Sundby Stadion
Ramsø Hallen
Rantzausminde Hallen
Rask Mølle Hallerne
Ravnsborg Hallen
Ribe Fritidscenter
Rolfhallen
Rougsø Hallen
Rudbjerg Sportsråd / Rudbjerg Hallen
Ruds Vedby Hallen
Ryslinge Hallen
Rækker Mølle Hallen
Røddinge Centeret
Rødekro Idrætsforening
Rødovre Skøjtecenter
Rønne Idrætshal
Rørvig Centeret
Røsnæs Hallen
Sakskøbing Sportscenter
Skibby Fritidscenter
Skærbæk Fritidscenter
Spøttrup Kulturhal
Stendyssehallen
Struer Hallerne
Sydalshallen
Sørby Hallen
Taastrup Idrætscenter
Taastrup Idrætshaller
Tangsø Idrætscenter - Bækmarksbro
Tannisbugthallen Bindslev
Terndrup Hallen
Terslev Hallen
Thy Hallen
Toftlund Hallerne
Tommerup Hallerne
Tornby Hallen
Trelleruphallen
Tune Hallerne
Tuse Næs Hallerne
Tårnborg Hallen
Tølløse Hallen
Tønder Hallerne
Ulkebøl Hallen
Ullerslev Kultur & Idrætscenter
Valby Hallen
Valdekilde Hørve Fritidscenter
Vamdrup Kultur & fritidscenter
Varde Fritidscenter
Vejen Idrætscenter
Vemmelev Hallen
Vestfynshallerne
Vestjydsk Fritidscenter. Ulfborg
Videbæk Idræts & Fritidscenter
Vildbjerg Sports & Kulturcenter
Vingsted centeret
Vissenbjerg Hallerne
Vodskov Hallen
Vojens Hallerne
Væggerløse Hallen
Værløse Hallerne
Ådalshallen
Årslev Hallen
Ølstykke Hallen
Ørbæk Hallen
Ørslev Bjerge IF
Ørum Daugaard Multicenter
Østbirkhallen/Østbirk Idrætsforening
Østermarie Hallen på Bornholm

IT virksomheder (1)

Hewlett-Packard Danmark

Jernbaner og stationer (2)

Københavns Hovedbanegård


Nordjydske Jernbaner

Kirker og menighedsråd (20)

Blommelyst Golfklub


Damsholte Kirke
Frederiks Kirke (Marmorkirken)
Gl. Holte sogns menighedsråd
Grundvigskirken Esbjerg
Hune Kirke
Kastelskirken
Kirkeby Menighedråd
Københavns Domkirke
Lomborg Sogneforening
Nordby Sogns Borgerforening
Ny Holte sogns menighedsråd
Ny Sogn Menighedsråd
Pedersborg Kirke
Roskilde Domkirke
Struer Menighedsråd
Torsted Sogne Forening
Vor Frue Kirke Aalborg
Øster Nykirke m.fl.
Øster Starup Menighedsråd

Klubber og Foreninger (215)

Aarøsund Bynævn og Fiskeriforening


Albertslund Golfklub
Allerslev Ungdoms- og Idrætsforening
Allerød Tennisklub
Alrø Borger- og Idrætsforening
Alssund Golfklub
Alsted - Fjenneslev G&I
Ans IF/AIKC
Bagterp Idrætsforening
Barrit Kultur & Idrætscenter
Beder Malling Idrætsforening og Svømmeafdeling
Birkemose Golfklub
Blaavandshuk Golfklub
Boldklubben 1893
Boldklubben 1909
Boldklubben af 1973
Boldklubben Marienlyst
Borgerforeningen Møldrup
Bornholmer Garden. Rønne
Bovbjerg Fyr Støtteforening
Brande Svømmeklub
Bredstrup Pjedsted Idrætsforening
Broby Idrætsforening
Brædstrup Svømmeklub
Brøndby Golfklub
Brøndby Tennisklub
Bælum Idrætsforening
Christianias Beboerrådgivning - Herfra og Videre
Danmarks Badminton Forbund
Dansk Broderorden
Dansk Cykel Union
Dansk Svømmebadsteknisk Forening
Dansk Svømmeunion
De Samvirkede Foreninger, Instutioner & Erhvervsdrivende i Hobro
Den Danske Frimuerorden
Dragsholm Golf Club
Dragør Golfklub
DSLF Kolding
Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Egense Rantzausminde Idrætsforening
Endelave Idrætsforening
Falster Golf klub
Farstrup Boldklub
Farum Familiesvøm
Fejø Drivkasselaug
Fodboldklubben B1921
Folkekirkens Nødhjælp
Foreningerne i Dyreborg
Foreningerne i Visby
Fredensborg Roklub
Frederikshavn Ishockey Klub.
Frederikssund Golfklub
FSFI
Furesø Golfklub
Fynslund Boldklub
Førstehjælpsgruppen
Ganløse Svømmeklub
Genner Idrætsforening
Gentofte Badminton Klub
Gentofte Tennis Klub
Gilleleje Boldklub
Gilleleje Sejlklub
Gislinge Boldklub
Gl. Rye Skole/Idrætsforening/Borgerforening
Grauballe Ungdoms- og Gymnastikforening
Grenaa Badminton Klub
Grindsted Idrætsforening
Gymnastikforeningen Fjelsted Hamdrup
Gymnastikforeningen Fjelsted Hamdrup (1)
Gymnastikforeningen U 15 Aalborg
Gyttegård Golfklub
Hals Forenede Sportsklubber
Handicap Svømmeklubben Boblen. Horsens
Hareskov Værløse Tennisklub
Harlev Idrætsforening
Hasle Tennisklub
HEI Tennis
Hellerup Idrætsklub
Helsingør Roklub
Herlev Ishockey Klub
Herning Svømmeklub
Herstedøster Idræts Club
Hillerød Svømmeklub
Hillerød Tennisklub
Himmelev-Veddelev Boldklub
Hjarbæk Fjord Golfcenter
Hjortespring Golfklub
Hjortshøj Egå Idrætsforening
Hjørring Golfklub
HK Egene
Holbæk Golfklub
Holbæk Svømmeklub
Holte Tennisklub
Hornbæk Golfklub
Hornbæk Tennisklub
Hover Idrætsforening
Hvidovre badminton klub
Hvidovre Sejlklub SUSET
Højbjerg Badminton Klub
Hørsholm Golfklub
Hørsholm Rungsted Tennisklub
Idom IF. Fodboldafdeling. Holstebro
Idrætsforeningerne i Vipperød
IF Dannebrog
IFK- Inlinere
Jelling Golfklub m.fl.
Jernholtparken Kalundborg
Kalundborg Flygninge Netværk
Kalundborg Goldfklub
Kalundborg Gymnastik- og Boldklub
Kalundborg Svømmeklub
Kalø Golf Klub
Kano & Kajakklubben 361
Karlebo IF. Kokkedal
Kastrup Sejlklub
Kerteminde Helse-og Sportsforening
Klitmøller Idrætsforening
Kokkedal Idrætsklub
Kongelig Dansk Yachtklub
Korup Idrætsforening
Koyrilærarin
Kværs/Tørsbøl Ungdoms og idrætsforening
Københavns Badminton Klub
Københavns Golfklub
Københavns Idrætsforening
Københavns Roklub
Leions Club Herning
Lindholm Idrætsforening
LML Sport
Lystrup IF - Svømmeafdeling
Løkken Golfklub
Marstal Idrætsforening
Middelfart Tennisklub
Mølleåens Golf Klub
Nakskov Boldklub
Natteravnene Gørlev
Naturvandrene i Rebild
Nivå-Kokkedal Fodboldklub
Nord-Als Idrætscenter
Nordals Svømmeklub
Nordborg Golf klub
Nordborg Svømmeklub
Nustrup Ungdomsforening
Ny Kappel Boldklub 07
Nyborg Idræts- og Fritidsforening
Nykøbing F. Tennisklub af 1898
Nyvest Centret
Næstved firmasport
Næstved Kajak og Canoklub
Nørhald Golfklub
Odense Golfklub
Oksbøl Svømmeklub
Onsild Idrætsforening
Otterup Boldklub
Pandrup Gymnastik og Ungdomsforening
Salbrovad Håndbold- og Idrætsforening
Samsø Golfklub
Seniorklubben Blokhus Golfklub
SGI-Sædding-Guldager Idrætsforening
Skagen Idrætsklub
Skallebølle Sportsklub
Skandinavian Golfklub
Skive Atletik & Motionsklub
Skovgaard/Brovst KFUM IF
Skovshoved Idrætsforening
Skårup Idrætsforening SIF
Skærbæk Mølle Golfklub
Speedbusters
Starup Ungdoms- og Idrætsforening
Stensballegaard Golfklub
Stokkemakke Ungdomsforening m.fl.
Strandby Fiskeriforening
Struer Golfklub
Støtteforeningen for friskolen Østerlund
Svendborg Golfklub
Svømmeklubben Laksen
Sydsjællands Golfklub Mogenstrup
Sytofte Boldklub
Søndergades Skole & Støtteforening
Sønderjyllands Golfklub
Sønderris Sportsklub. Esbjerg
Søvind Gymnastik- og Idrætsforening og Søvind skole
Tarup-Paarup Idrætsforening
Team Danmark
Team DK Ballerup Super Arena
Testrup Mårslet Gymnastikforening
Thurø Sejlklub
Tisvilde Tennis Klub
Trelde IF. Fredericia
Trelleborg Golfklub
Trørød Tennisklub
Tved Gymnastik & Idrætsforening
Tørring Svømmeklub
Uggerløse Svømmeklub
Ungdomsborgen Horn/Fårvang Idrætsforening
Ungerløse Svømmeklub
Vamdrup Svømmeklub
Vanløse Idrætsforening
Varde Golfklub
Vester Skerninge Tennisklub
Vinding Ungdoms og Idrætsforening
Virring-Vitved Ungdoms og Idrætsforening
Virum-Sorgenfri Tennisklub
Vivild Idrætsforening
Vorbasse Svømmeklub
Værebro Golfklub
Værløse Svømmeklub
Ældre hjælper Ældre Vanløse/Grøndal
Ældre i Bevægelse. Ishøj
Ærø Turist & Erhvervsforening
ØIF/11 Kreds - Svaneke
Ølsted Idrætsforening
Ølstykke Badmintonklub. Ølstykkehallen
Ørslev Bjerge IF
Øster Hornum Idrætsforening

Kommunale Bosteder (4)

Esbernhus


Munkegården Avernakø
Strandbo Kalundborg
Tølløse Børne og Ungdomspenion

Kommunale Institutioner (22)

Aabenraa Krisecenter


Agoraen
Atkær Centret
Brenderup Realskole SFO
Center for Sundhed og Omsorg Slagelse
Center for Tandregulering
Fredensborg forsyning
Jobcentret i Albertslund
Kalundborg Borgerservice
Kalundborg Hjemmepleje
Kalundborg Kommunale Tandpleje
Kolding Kommune - Børne- og Ungdomsforeningen
Retten i Esbjerg
Riis Friplejehjem
SFO Kernehuset
Tandlægerne i Herning
Vammen Pensionistgården
Vital Horsens Center Sundhed og Træning
Ølykkecenteret
Kolding Kommune - Børne- og Uddannelsesforvaltningen
Specialinstitution Tølløse
Tandplejen Ballerup

Kommuner (14)

Albertslund Kommune


Egedal Kommune
Folkeoplysningen - Furesø Kommune
Gentofte Kommune
Gribskov Rådhus
Hjørring Kommune
Kalundborg Kommune
Københavns Kommune-Kultur og Fritidsforvaltning
Ledøre-Smørum Kommune
Nykøbing Rørvig Kommune
Region Hovedstaden Hillerød
Region Sjælland
Solrød Kommune
Sønderborg Kommune

Kulturelle steder (45)

Aarhus Teater


Amalienborgmuseet
Arbejdermuseet
Arken
Aros Pakhus Kunstmuseum
Bornholms Kunstmuseum
Den Frie Udstillingsbygning
Den Fynske Landsby
Den Gamle By i Århus
Det Nationalhistoriske Museum på Frederiksborg
Foreningen Gimle
Foreningen Kulturhuset
Frederiksborg Museum
Havnsø Kulturklub
Holmsland Idræts-og kulturcenter
Institutionen Brands
Ishøj Kultur Café
Koldkrigsmuseet Stevnsfort
Kulturcenter Kongensgade 111
Kulturhuset Teaterbygningen
Kulturstationen Vanløse
Kunsten Museum of Modern Art Aalborg
Morsland Historiske Museum
Museum Sønderjylland - Sønderborg Slot
Musik & Teater Værket
Musik- og Teaterhuset Værket
Musikhuset Århus
Musikteater Baltoppen
Nationalmuseet
Nationalmuseets Kommandørgård
Natur Bornholm
Nivaagaards Malerisamling
Nordatlantens Brygge
Odense Bys museer - H.C. Andersens Hus
Ordrupgaard Museum
Randers Kulturhus
Rosenborg Slot
Skagens Museum
Statens Museum for Kunst
Statens Naturhistoriske Museum
Taastrup Kulturcenter
Tjelecenteret
Trapholt
Værket Randers
Zoologisk Have

Livredningstjenester (3)

Amager Strandpark


Den Nordsjællandske Kystlivredningstjeneste
Tryg på Stranden

Lufthavne og Flyselskaber (10)

Aalborg Lufthavn


Aarhus Lufthavn A/S
Billund Lufthavn
Esbjerg Lufthavn
Karup Lufthavn A.m.b.a.
Kulusuk Lufthavn
Maersk Air
Odense Lufthavn
Rønne Lufthavn
Sønderborg Lufthavn

Medicinalvirksomheder (6)

Nomeco


Novo Nordisk
Novozymes
Orion Pharma
Unomedical
OneMed

Medier (6)

DR-Byen DR TS Udførelse


DR-Byen København
DR-Byen Århus
GCI Mannow
Modemagasinet Woman
TV2 Bornholm

Ministerier (3)

Civilstyrelsen


Nordisk Ministerråd
Skatteministeriet

Motions- og Sundhedscentre (26)

6-24 Motion


Dansk Fitness
Fitness DK
Forsvarets Center for Idræt
Fresh Fitness Esromgade
Fresh Fitness Ruedlanggaardsvej
Fresh Fittness Hvidovre
Fysioform Rønne
Gundsø Vægttræningsklub
HealthGroup
Institut for Human Ernæring
Korsør Atletik og Motion
Odsherred Sundhedscenter
Previa Sundhed
Running 26
Rødekro Sundhedscenter
SATS Danmark
SATS Kildeskovhallen
Skanderborg Sundhedscenter
Sparta Atletik og Motion
Sport & Eventpark Esbjerg
SSB Idrætsfabrikken
Statens Institut for Folkesundhed
Sundhedshuset Christiania
Svaneke Lægehus
Vorbasse Fritidscenter

Oplevelsescentre og Haver (20)

Den Gamle By i Århus


Det Historiske Arkæologiske Forsøgscenter i Lejre
Experimentarium
Fjord og Bælt. Kerteminde
Foreningen Cirkus Stjerneskud
Givskud Zoo
Hjerl Hedes Frilandsmuseum
Joboland Bornholm
Kattegat Centeret
Knutenborg Safaripark
Lalandia Centeret
Middelaldercentret Nykøbing F.
Midtpunktet Thyholm
Nordsøen Oceanrium
Odense Zoologiske Have
Randers Regnskov
Tivoli Friheden Århus
Tycho Brahe Planetarium
Western Camp
Zoologisk Have

Politi (11)

Bornholms Politi


Københavns Politi
Københavns Vestegns Politi
Nordsjællands Politi
Nordsjællands Politi Station Nord - Helsingør
Rigspolitiets Udlændingeafdeling
Ringsted Politi
Station Bellahøj
Station City
Sydøstjyllands Politi
Ringkøbing Arrest

Rederier, Sejlklubber, Havne og Bådelaug (39)

Askø Sejlklub


Bogense Havn og Marina
Bornholmstrafikken
Dampskibselskabet NORDEN
Dampskibsselskabet Thorm A/S
Danmarks Rocenter
Egå Marina
Frederikshavn Marina
Fåborg Havn
Grenaa Havn
Hals Bådelaug
Hornbæk Havn
Hou Lystbådehavn
Hundested Havn I/S
Hundige Havn
Kerteminde Jollehavn
Langelinie Lystbådehavn
Listed Havn
Lynæs Havn
Læsø Bådelaug
Nexø Havn
Nivå Havn
Norsminde Yachtklub og Havn
Nykøbing Sj. Bådelaug
Præstø Sejlklub
Rosenvold Havns Bådelaug
Rørvig Havn - Daff Rørvig Afdeling
Rørvig Lystbådehavn
Sejlklubben Lynetten
Skovshoved Havn
Skælskør Havn
Sneglbjerg SG&I Svømning
Sundby Havneforening
Svanemølle Havnen
Sydfalster Bådelaug
Taarbæk Sejlklub
Vedbæk Havn
Yachtklubben Furesøen
Nykøbing Sj. Sejlklubben

Region (1)

Region Hovedstaden

Svømmehaller og Badelande (71)

Albertslund Svømme og Motionscenter


Arrild Svømmehal
Asnæs Svømmehal
Bjerringbro Idrætspark
Blåvandshuk Svømmehal
Bording Friluftsbad
Bov Svømmehal
DGI-Byen
East Kilbride Badet
Ebeltoft Svømmehal
Faaborg Svømmehal
Farum Svømmehal
Faxe Svømmehal
Fløng Svømmehal
Frederiksund Svømmehal
Furesøbad
Gladsaxe Svømmehal og Sportscenter
Glamsbjerg Fritidscenter og Friluftsbad
Gudhjem Svømmehal
Herlev Badet
Herlufholm Svømmehal
Herning Svømmehal
Hjortespringbadet
Holbæk Svømmehal
Idrættens Hus i Vejle
Ikast Svømmecenter
Ishøj Svømmehal
Kalundborg Svømmehal
Korsør Svømmehal
Lalandia
Lyngby Svømmehal
Maglegårdsbadet
Møn Svømmehal
Nordfalster Svømmecenter
Nyborg Svømmeland
Næstved Svømmehal
Nørresundby - Svømmeland
Odsherreds Svømme og Idrætshal
Roskilde Badene
Rønne Svømmehal
Sea West
Slagelse Svømmehal
Slangerup Svømme og Kulturcenter
Solrød Svømmehal
Spjald Svømmehal
Strib Svømme og Motionscenter
Støvring Svømmehal
Svendborg Svømmehal
Svimmix
Svømmecenter Nordvest. Silkeborg
Svømmecenter Terndrup
Svømmehallen Malik
Svømmehallerne Bornholm
Svømmestadion Danmark
Taastrup Svømmehal
Team Bade
Tinglev Svømmebad
TopCamp Svømmehallen
Tønder Svømmehal
Tørring Svømmehal og Idrætscenter
Ulfborg Svømmecenter
Varde Svømmelhal
Vestbadet Brøndby
Viborg Svømmehal
Virum Svømmehal
Vordingborg Svømmehal
Vorup FB Svømning
Værløse Svømmehal
Århus Svømmestadion
Ølstykke Svømmehal
Lysholm Badet

Trafiksikkerhed (2)

FDM - Sjællandsringen


Rådet for Sikker Trafik

Uddannelsesinstitutioner (64)

10. Klassecentret Kalundborg


Aabenraa Statsskole
Baggensensskolen
Brønshøj Skole
Dansk Filminstitut
Dansk Skole Idræt
DTU
DTU Adgangskursus
DTU AQUA
DTU Bibliotek
DTU Business
DTU Byg
DTU Electrical Engineering
DTU fødevareinstitutet
DTU Institut for Systembiologi
DTU Kemiteknik
DTU Mekanik
DTU Miljø
DTU Nanotech
DTU Økonomi Center Øst
DTU Økonomi og Regnskab
Eductor Odense
Eggerslevmagle Skole
Fritidshjemmet Solhøjgård
Gadstrup Skole
Gerlev Idrætshøjskole
Greve Bibliotek
Hærens Officerskole
IT Universitetet København
Kalundborg Friskole
Kalundborg Gymnasium
Kalundborg Sprogcenter
Kirke Helsinge Skole
Kriminalforsorgens Uddannelsescenter
Kunst og Kulturhøjskolen i Vejle
LOF Kalundborg
Nislevgård Efterskole
Nydamsskolen
Nørre Gymnasium
Odense Kommune Uddannelses Center
Pædagogisk Center i Hvidovre
Ravnsholtskolen
Risbjerg Skolen
Rynkevangsskolen
Rågelund Efterskole
Sigrid Undset Skolen
SIk Sporgcenter Kalundborg
Sinding Ørremidtpunkt
Skolen på Herredsåsen
Skovagerskolen
Skovgaardsskolen
Social & Sundhedsskolen i Dianalund
Sundbyøster Skole
Sunds Skole
Synscenter Refnæs Skolen
Thyholm Skole
Tømmerup Fri-og Efterskole
Ubberup Højskole
Venø Efterskole
Vordingborg Uddannelsescenter
Århus Dag-& Aftenseminarium
Århus Tech
Ørestad Gymnasium
Østersøens Efterskole

Ungdomsskoler (17)

Brøndby Ungdomsskole


Delbjerglund Efterskole
Gørlev Ungdomsskole
Højmarkskolen
Kalundborg Ungdomsskole
Lomborg Gymnastik- og Idrætsefterskole
Møllevangsskolen
Rathlouskolen
Sinding Skole
Skægkærskolen og Skægkærhallen
Starup Skole
Søndermarkskolen, Horsens Kommune
Søndre Skoles SFO
Tingbjerg Heldagsskolen
Vejle Ungdomsskole Domus
Ø. Brønderslev Centralskole
Skærbæk Fritidscenter

Vandrehjem (1)

Danhostel Kalundborg

SE ALLE SAFETYGROUPS TILBUD



Læs mere

LÆS OM UDDANNELSE HER



Læs mere

DET SIGER VORES KUNDER



Læs mere
Top